Wnioski o udostępnienie informacji publicznej za maj 2023
1. W odpowiedzi na wniosek złożony dnia 4 maja 2023 roku (RKP.PeuP 00620/23) o udostępnienie informacji publicznej informujemy, iż w roku 2021 i 2022 do Urzędu Miasta w Pszowie nie wpłynęło żadne pismo dot. prowadzenia rejestru umów przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Pszowie.
2. W odpowiedzi na wniosek z dnia 31 maja 2023 (RKP.05074/2023) przesyłam wykaz miejsc na obszarze Miasta Pszów, które są ważne z historycznego punktu widzenia (tj. pomniki, tablice pamiątkowe, groby bohaterów):
- Pomnik Franciszka Chrószcza – „śląskiego Drzymały” położony przy budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych ul. Traugutta 32 w Pszowie.
- Grób i pomnik nagrobny Franciszka Jaźwca na cmentarzu parafialnym w Pszowie. Pierwszy Prezes „Towarzystwa Śpiewaczego im. Paderewskiego”.
- Grób z płytą nagrobną Pawła Włoczka – organizatora i dowódcy Batalionu Polskiej Organizacji Wojskowej w Pszowie na cmentarzu parafialnym w Pszowie.
- Tablica pamiątkowa pod krzyżem przy ul. P.O.W. w Pszowie – miejsce składania przysięgi przez członków Polskiej Organizacji Wojskowej.
- Tablica pamiątkowa na rynku w Pszowie – miejsce rozstrzelania Józefa Tytki – Dowódcy III Kompanii, III Batalionu, I Pułku Strzelców Rybnickich w dniu 18 sierpnia 1919 roku na rynku w Pszowie.
- Mogiła z nagrobkiem Powstańca Śląskiego – Józefa Miliona na cmentarzu parafialnym w Pszowie.
- Mogiła z nagrobkiem Edwarda Łatki – Dowódcy III Batalionu Powstańczego w okresie III Powstania Śląskiego w Pszowie na cmentarzu parafialnym przy Bazylice w Pszowie.
- Pomnik Grobowiec przy Bazylice Pszowskiej z tablicami pamiątkowymi upamiętniającymi Pszowian, którzy polegli w czasie powstań śląskich oraz pomordowanych w hitlerowskich więzieniach, obozach koncentracyjnych i sowieckich łagrach.
- Obelisk na rynku w Pszowie upamiętniający przyłączenie Górnego Śląska w 1922 roku do Macierzy Polskiej.
- Zbiorowa Kwatera mogił Powstańców Śląskich z pomnikiem i figurą „Chrystusa Króla” na cmentarzu parafialnym w Pszowie – Krzyżkowicach.
- Tablice pamiątkowe na Domu Parafialnym w Pszowie w miejscu obozu przejściowego dla Polaków w czasie II Wojny Światowej.
3. W odpowiedzi na wniosek o udostępnienie informacji publicznej zawarty w wiadomości z dnia 4 maja 2023 r. przedstawiam poniżej informację publiczną w przedmiocie objętym wnioskiem:
1. Wniosek o wydanie pozwolenia na użycie fajerwerków w dniu 29.04.2023 roku na terenie Miasta Pszów nie został złożony.
2. Nie dotyczy.
3. Nie dotyczy.
4. W odpowiedzi na wniosek o udostępnienie informacji publicznej zawarty w wiadomości z dnia 23 maja 2023 r. (RKP.04837/23), przedstawiam poniżej informację publiczną w przedmiocie objętym wnioskiem:
- Proszę o podanie liczby złożonych wniosków do gminnego programu dofinansowania wymiany urządzeń grzewczych w 2022 roku. Za gminny program uznajemy (wszystkie programy poza Programem Czyste Powietrze). Proszę o wpisanie liczby złożonych wniosków w prawej kolumnie.
2022 | 140 |
- Proszę o podanie liczby rozliczonych dotacji w gminnym programie dofinansowania wymiany urządzeń grzewczych w 2022 roku. Za gminny program uznajemy (wszystkie programy poza Programem Czyste Powietrze). Proszę o wpisanie liczby rozliczonych dotacji w prawej kolumnie.
2022 | 91 |
5. Odpowiadając na e-mail z dnia 25.05.2023 r. (RKP: 04915/23), Burmistrz Miasta Pszów, z siedzibą w Pszowie (44-370), ul. Pszowska 534, działając na podstawie art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (tj. z 2022 r. Dz.U. poz. 902) uprzejmie informuje, iż Rada Miasta Pszów dotychczas nie podjęła uchwały tzw. krajobrazowej, o której mowa w art. 37a ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tj. z 2023 r. Dz.U. poz. 997). Zaznaczyć należy, iż podjęcie przedmiotowej uchwały jest jedynie uprawnieniem, a nie obowiązkiem Rady Gminy, co jednoznacznie wynika z treści przepisu, cyt. „Rada gminy może ustalić w formie uchwały zasady ….”.